Jak vybrat roušku?

AutumnCollection

Při výběru roušky si položte tyto otázky:

 • Při jaké činnosti budu roušku používat?
 • Přijdu do kontaktu s ostatními lidmi?
 • Jaký vzhled roušky charakterizuje můj styl oblékání?

1. K jaké činnosti budete roušku používat?

Roušky máme rozdělené podle účelu jejich použití. Vycházíme z toho, že každý člověk běžně pracuje, nakupuje a věnuje se volnočasovým aktivitám či zájmům. Jiná varianta roušky se hodí do zaměstnání, jiná na nákupy, do auta, na sport a volný čas. Žádná rouška není univerzální a má-li být zachována její ochranná i praktická funkce, je třeba specifikovat činnosti, jakým se většinu vašeho dne věnujete.

2. Jak často při konkrétní činnosti přijdete do kontaktu s ostatními lidmi?

Primární funkcí roušky je ochrana vás samotných i lidí ve vašem okolí. Pokud pracujete v kolektivu lidí a zároveň se při vaší práci setkáváte s větším počtem lidí, se kterými tváří v tvář komunikujete, zvolte třívrstvou roušku s možností vložit do vnitřní kapsy jednorázový filtrační materiál (nano filtr či papírový kapesník). Filtr můžete několikrát denně měnit za čistý a udržovat tak maximální účinnost roušky. Naopak při sportu můžete zvolit dvouvrstvou roušku, protože při pohybové aktivitě téměř nebo vůbec nemluvíte.

3. Jste spíše sportovní typ nebo preferujete elegantní styl?

Cítit se příjemně a pohodlně pozitivně ovlivňuje náš přístup a myšlení. Líbit se sám/a sobě posiluje vztah k sobě samotné/mu. Chceme, aby nošení roušky pro vás bylo přirozené a stalo se součástí vašeho životního stylu. Volbu vzhledu roušky necháváme zcela na vás, vyberte si podle svého vkusu.

Vhodnost použití roušek podle variant

 

Varianta CITY

IMG_20200413_230811

 

Specifikací je anatomický tvar roušky a pocit odlehčenosti. Obzvlášť pro ty z vás, komu je v roušce horko. Díky vyztužení drátkem rouška přiléhá k obličeji a minimalizuje tak zamlžení brýlí. Do vnitřní kapsy můžete vložit filtrační materiál pro zvýšení její ochranné funkce. Rouška je ze 100% bavlny.

Typicky při cestování v MHD do a ze zaměstnání, nakupování v obchodě, v divadlech:

 • setkáváte se s mnoha lidmi
 • obvykle mluvíte jen zřídka
 • nosíte brýle

 

Varianta SPEAK

IMG_20200405_153425

 

Specifikací je překlad látky uprostřed roušky, kterým se pohodlně přizpůsobí při mluvení. Rouška nesjíždí z obličeje a praktická vnitřní kapsa umožňuje jednoduché vložení filtru pro zvýšení její ochranné funkce. Díky vyztužení drátkem rouška přiléhá k obličeji a minimalizuje zamlžení brýlí. Rouška je ze 100% bavlny.

Typicky pro všechny situace, které vyžadují častou komunikaci s ostatními lidmi:

 • setkáváte se s mnoha lidmi
 • obvykle často mluvíte
 • nosíte brýle

 

Varianta DISCREET

1605810927160

 

Specifikací je pružný přehyb látky na horním okraji roušky a anatomicky tvarovaný dolní okraj. Díky použitým materiálům je rouška nejen příjemná na obličeji, ale ponechává pocit lehkosti a diskrétnosti. Rouška je opatřena gumičkami za uši a je z 96% bavlny s elastanem.

Typicky pro všechny dámy, kterým vyhovuje lehká, jednoduchá a pohodlná rouška:

 • setkáváte se s malým počtem lidí
 • obvykle občas mluvíte, nenosíte brýle
 • máte rády pocit bezpečí, pohodlí a diskrétnosti

 

Varianta SPORT a ACTION

IMG_20201009_125304

 

Specifikací je pružnost látky a střih roušky přizpůsobený pohybové aktivitě. Základní variantu SPORT doporučujeme především pro děti, zatímco prodlouženou variantu ACTION pro dospělé. Díky přidaným skladům látky rouška správně drží pod bradou a nesjíždí z obličeje. Roušky jsou z 96% bavlny s elastanem či viskózy s elastanem.

Typicky pro samostatné profese a sportovní činnosti, také ze všech variant nejvíce vyhovuje dětem:

 • setkáváte se s malým počtem lidí
 • obvykle téměř nemluvíte
 • máte děti, kterým klasická netvarovaná rouška špatně drží

 

Varianta SPEEDY SuperDry

1_SUPERDRY_rb

 

Specifikací je účelné a originální spojení roušky a šátku s vázáním za krkem. Díky tomu si roušku můžete snadno sundat a opět nasadit, pokud to situace vyžaduje. Rouška SuperDry je vyrobena z rychleschnoucího materiálu, což ocení především sportovci a fyzicky náročné profese. Při náročném sportování rouška rychle navlhne, proto je žádoucí, aby za krátkou chvíli proschla a plnila tak i nadále svoji ochrannou funkci. Rouška je z viskózy s elastanem.

Typicky pro fyzicky náročné sportovní i profesní činnosti. Pro svůj vzhled je však vhodná pro kohokoli, kdo preferuje praktičnost, příjemný materiál a osobitý elegantně-sportovní design.

 • sportujete a potkáváte se s jinými lidmi
 • obvykle občas mluvíte
 • preferujete rychleschnoucí a vysoce příjemný materiál

 

Varianta EASE

IMG_20201009_164241

 

Specifikací roušky EASE je snadné nasazování přes hlavu + za uši. Díky pečlivě vybraným materiálům máte pocit lehkosti a pohodlnosti při mluvení i pohybu. Tam, kde není nutné mít nasazenou roušku, si ponecháte pouze nákrčník, který může plnit funkci elegantního šátku nebo ochrany krku v chladném počasí. Rouška je z 96% bavlny s elastanem či viskózy s elastanem.

 • pracujete ve vlhkém prostředí
 • sportujete a potkáváte se s jinými lidmi
 • hledáte pohodlné řešení pro celodenní nošení roušky

 

Roušky z bio bavlny

1606125574612

 

Najdete u nás i roušky z bio bavlny, která je certifikována standardem GOTS (Global Organic Textile Standard). Ten přímo zakazuje použití toxických těžkých kovů, formaldehydu, aromatických rozpouštědel, GMO a jejich enzymů, ftalátů, PVC, karcinogenních AZO barviv a bělidel na bázi chlóru. Díky své čistotě jsou produkty z bio bavlny měkčí a jemnější, obzvláště vhodné pro citlivou pokožku, alergiky, astmatiky a ekzematiky. Certifikát zaručuje také ochranu zdraví a sociálního postavení pracovníků. Dětská nebo nucená práce není tolerována.

 

Tabulka velikostí ⇒