Jak vybrat roušku

IMG_20200908_220348

Při výběru roušky si položte tyto otázky:

 • Při jaké činnosti budu roušku používat?
 • Přijdu do kontaktu s ostatními lidmi?
 • Jaký vzhled roušky charakterizuje můj styl oblékání?

 

1. K jaké činnosti budete roušku používat?

Roušky máme rozdělené podle účelu jejich použití. Vycházíme z toho, že každý člověk běžně pracuje, nakupuje a věnuje se volnočasovým aktivitám či zájmům. Jiná varianta roušky se hodí do zaměstnání, jiná na nákupy, do auta, na sport a volný čas. Žádná rouška není univerzální a má-li být zachována její ochranná i praktická funkce, je třeba specifikovat činnosti, jakým se většinu vašeho dne věnujete.

 

2. Jak často při konkrétní činnosti přijdete do kontaktu s ostatními lidmi?

Primární funkcí roušky je ochrana vás samotných i lidí ve vašem okolí. Pokud pracujete v kolektivu lidí a zároveň se při vaší práci setkáváte s větším počtem lidí, se kterými tváří v tvář komunikujete, zvolte třívrstvou roušku s možností vložit do vnitřní kapsy jednorázový filtrační materiál (např. papírový kapesník). Filtr můžete několikrát denně měnit za čistý a udržovat tak maximální účinnost roušky. Naopak při sportu můžete zvolit dvouvrstvou roušku, protože při pohybové aktivitě téměř nebo vůbec nemluvíte.

 

3. Jste spíše sportovní typ nebo preferujete elegantní styl?

Cítit se příjemně a pohodlně pozitivně ovlivňuje náš přístup a myšlení. Líbit se sám/a sobě posiluje vztah k sobě samotné/mu. Chceme, aby nošení roušky pro vás bylo přirozené a stalo se součástí vašeho životního stylu. Volbu vzhledu roušky necháváme zcela na vás, vyberte si podle svého vkusu.

 

Vhodnost použití roušek podle variant

 

Varianta SPEAK

Specifikací je variabilita roušky, aby držela tvar a nesjížděla z obličeje při častém mluvení. Díky vyztužení drátkem rouška přiléhá k obličeji a minimalizuje tak zamlžení brýlí. Do vnitřní kapsy můžete vložit filtrační materiál pro zvýšení její ochranné funkce.

Typicky v zaměstnání či na úřadech při větším kontaktu s dalšími lidmi a manažerské profese:

 • setkáváte se s mnoha lidmi
 • obvykle mluvíte často 
 • nosíte brýle
 • učitelé, prodavači, barmani, obchodníci, bankéři, úředníci, personalisté a většina kancelářských profesí

 

Varianta SPORT a ACTION

Specifikací je pružnost látky a střih roušky přizpůsobený pohybové aktivitě.

Typicky pro samostatné profese a sportovní činnosti, také ze všech variant nejvíce vyhovuje dětem:

 • setkáváte se s malým počtem lidí
 • obvykle téměř nemluvíte
 • máte děti, kterým klasická netvarovaná rouška špatně drží

 

Varianta CITY

Specifikací je anatomický tvar roušky a pocit odlehčenosti. Obzvlášť pro ty z vás, komu je v roušce horko. Díky vyztužení drátkem rouška přiléhá k obličeji a minimalizuje tak zamlžení brýlí. Do vnitřní kapsy můžete vložit filtrační materiál pro zvýšení její ochranné funkce.

Typicky při cestování v MHD do a ze zaměstnání, nakupování v obchodě, v divadlech:

 • setkáváte se s mnoha lidmi
 • obvykle mluvíte jen zřídka
 • nosíte brýle

 

Varianta SPEEDY a SPEEDY SuperDry

Specifikací je účelné a originální spojení roušky a šátku s vázáním za krkem. Díky tomu si roušku můžete snadno sundat a opět nasadit, pokud to situace vyžaduje. Rouška SuperDry je vyrobena z rychleschnoucího materiálu, což ocení především sportovci a fyzicky náročné profese. Při náročném sportování rouška rychle navlhne, proto je žádoucí, aby za krátkou chvíli proschla a plnila tak i nadále svoji ochrannou funkci.

Typicky pro fyzicky náročné sportovní i profesní činnosti. Pro svůj vzhled je však vhodná pro kohokoli, kdo preferuje praktičnost, příjemný materiál a osobitý elegantní design.

 • sportujete ve městě a potkáváte se s jinými lidmi
 • sportujete částečně ve městě a částečně v přírodě
 • obvykle nemluvíte
 • SuperDry: preferujete rychleschnoucí a vysoce příjemný materiál

 

NANO FILTRY do roušky s kapsou

Chcete zvýšit ochrannou funkci roušky na místech, kde přicházíte do kontaktu s větším počtem neznámých lidí? Typicky v MHD, obchodech, divadlech či na úřadech. Český výrobce námi nabízených nano filtrů zaručuje jejich až 98,68% filtrační účinnost. Vložte do vnitřní kapsy roušky nano filtr, který dokáže zachytit ultra jemné viry, bakterie či smog, alergeny a prach. Ochranu poskytuje až 8 hodin.

 

 

>> Prohlédnout modely roušek