I přes enormní poptávku expedujeme objednávky do 2 pracovních dnů.

Novinky

Spona k respirátorům

Omluva za nedodání spon k objednávkám ze dne 19.2.2021

Omlouváme se všem zákazníkům, kteří v našem e-shopu provedli nákup respirátorů, za nedodání spon ke každému balení respirátorů, jak bylo prezentováno na našich webových stránkách. Došlo k tomu, že stejně jako respirátory, tak i spony se v posledních dnech staly nedostatkovým zbožím. V pátek 19.2.2021 jsme obdrželi tak velké množství objednávek, že nám došly zásoby spon na několik dní dopředu. Hned, jak jsme to zjistili, změnili jsme informaci v popisu produktu, že spona k respirátorům je zdarma k objednávce (nikoliv k balení). Zároveň jsme nechtěli čekat další dny na dodání nových spon, protože by se tím doba doručení respirátorů prodloužila o několik dní. V těchto dnech jsme upřednostnili rychlejší doručení respirátorů s alespoň jednou sponou ke každé objednávce. K dnešnímu dni již máme spon dostatek, abychom byli schopni dodržet, co prezentujeme na našich stránkách a vyhovět tak všem našim zákazníkům.

Rádi bychom uvedli, že spony poskytujeme skutečně zdarma (na naše náklady). Nejsme jejich výrobci a kupujeme je od dodavatele. Chtěli jsme tímto krokem poskytnout našim zákazníkům něco navíc, aniž bychom z toho měli zisk. Spony jsou kvalitní a trvanlivé, nejsou jen na jednorázové použití.

Naši chybu uznáváme, za běžných okolností bychom vás o tom informovali před odesláním vaší objednávky. Znovu jsme však upřednostnili vyřizování objednávek před obvoláváním všech zákazníků, že nemáme spony. Postupovali jsme v dobré víře a s vědomím, že zákazníci uvítají rychlé doručení objednávky, protože v těchto dnech je doba dodání u jiných e-shopů i 10 dní. Nevzdáváme se však odpovědnosti za to, co prezentujeme, proto pokud máte zájem a najdete uplatnění pro další spony v počtu uvedeném ve vaší objednávce, kontaktujte nás nejpozději do 30 dnů od doručení vaší objednávky. Spony vám rádi bezplatně dopošleme.

Akce "spona zdarma ke každé objednávce respirátorů" trvá do vyprodání zásob či do odvolání.

Děkujeme za pochopení.

 

Kolekce NAŠE ČESKO

1609429664956 

Milujeme naši zemi se vším dobrým i méně dobrým, co v ní zažíváme. Je to náš domov, naše vlast. Říká se, že jsme my Češi často nespokojení a někdy vidíme překážky tam, kde při bližším pohledu nejsou. Přesto se v nejtěžších chvílích dokážeme bez váhání semknout jako jedna rodina a respektovat jeden druhého. Vyslechli jsme v uplynulém roce spoustu příběhů a víme, že si umíme navzájem vyjít vstříc, podporovat se, držet spolu. Chovat k sobě vzájemnou úctu a být vděční za blízkost a sounáležitost. I proto jsme hrdí, že žijeme v malé zemi společně s lidmi s velkým srdcem. 

Kolekce Naše Česko symbolizuje hrdého Čecha, který se cítí být součástí velkého českého národa.

Udržitelná móda

harvesting-1822477_1920

Co pro nás znamená udržitelná móda?

Udržitelná móda je životní styl a je věcí volby. Záleží nám na prostředí, ve kterém žijeme i na lidech, se kterými v něm žijeme. Rádi pracujeme s rozmyslem a hlubším smyslem. Cítíme odpovědnost vůči sobě, lidem i životnímu prostředí. Chceme vám přinášet takové výrobky, které jsou užitečné, hodnotné, z kvalitního materiálu. Při vytváření našich výrobků dbáme na pečlivý výběr materiálů z ekologických zdrojů i na to, aby jejich výroba měla co nejmenší dopad na životní prostředí. Do naší nabídky nově zařazujeme roušky z bio bavlny opatřené certifikátem GOTS a připravujeme další novinky s ohledem na ekologický postoj k životu.

Co se mění pro vás?

 • příležitost zakoupit si roušky z certifikované bio bavlny
 • balení v ekologických a snadno recyklovatelných obalech
 • nefiremním zákazníkům zasílání dokladů k objednávkám pouze v elektronické formě
 • používání dalších přírodních materiálů šetrných k našemu prostředí

 

Díky respektování řemesla, podporování talentu, férovému odměňování práce a času lidí, kteří oblečení vyrábějí z materiálů z ekologických zdrojů pro vás můžeme s vědomou radostí vytvářet kvalitní a nadčasové výrobky s minimálním dopadem na životní prostředí.

 

Děkujeme, že jste s námi!

Jirka_a_Honza

Koloidní stříbro na roušky

Stříbro (2)

Dezinfekce na roušky ve formě roztoku koloidního stříbra v certifikované kvalitě 99,99% od českého výrobce se jednoduše aplikuje na povrch látkové roušky pomocí rozprašovače. Nanočástice stříbra ničí enzymy virů, bakterií a škodlivých mikroorganismů. Nástřikem koloidního stříbra a s vloženým nano filtrem do roušky dosáhnete stejného efektu jako u jednorázových nanovlákenných roušek. Díky opakované použitelnosti látkové roušky je však tato varianta ekonomičtější i ekologičtější.

Částice stříbra pronikají do enzymů bezkyslíkatých bakterií, virů a plísní, kde blokují jejich funkce. Patogeny během 5 až 6 minut odumírají. Koloidní stříbro je dodáváno v koncentracích 5, 10, 15, 20, 25, 30, 40 a 50 ppm, přičemž každá varianta má specifické použití. Koncentrace 40 ppm je vhodná pro ošetření roušek, textilií i pokožky rukou. Jako přírodní dezinfekce s antibakteriálními a antivirotickými účinky zabraňuje rozšiřování virů, bakterií a škodlivých mikroorganismů.

Jednoduše aplikujte 2 - 3 střiky na plochu roušky do navlhnutí textilie a nechte zaschnout. Nástřik koloidního stříbra nenahrazuje sterilizaci roušky. Smyslem je zvýšení její ochranné funkce při nošení zamezením proniknutí virů skrz ošetřenou textilii.

 

Podzimní kolekce roušek
Rouška s nákrčníkem EASE

 

Originální, funkční, praktická, pohodlná. To je zcela nová EASE!

IMG_20201101_023511

 

Specifikací roušky EASE je snadné nasazování přes hlavu + za uši. Díky pečlivě vybraným materiálům máte pocit lehkosti a pohodlnosti při mluvení i pohybu. Tam, kde není nutné mít nasazenou roušku, si ponecháte pouze nákrčník, který může plnit funkci elegantního šátku nebo ochrany krku v chladném počasí.

Proč si vybrat EASE?

 • pečlivě vybrané materiály zajistí pocit lehkosti a prodyšnosti při nošení roušky
 • originální střih roušky je anatomický a pohodlný při mluvení i zvýšeném pohybu
 • umožňuje pohotovostní nošení - rychlé sundání a nasazení roušky při ponechání nákrčníku kolem krku
 • různé barevné varianty zdůrazní elegantní či sportovní vzhled roušky
 • vyberete si ze 3 velikostí a 5 barevných variant >> PROHLÉDNOUT V E-SHOPU

 

Kolekce roušek JOURNAL

IMG_20201009_164716

 

Černobílou klasiku netřeba představovat. Látka, pro jejíž vzor jsme ji pojmenovali Journal, nás oslovila nejen svým vzhledem, ale především kvalitou a na dotyk velice příjemným materiálem (viskóza s elastanem). Roušky jsme otestovali venku i uvnitř při běžné pracovní činnosti, pohybové aktivitě, mluvení i při nasazených brýlích. Výsledek? Ani nevíte, že ji máte!

Ušili jsme ji pro vás ve variantách SPORT, ACTION, SPEEDY a EASE.

 

Nové barevné modely roušek

 

Vyslyšeli jsme vaše přání o doplnění jednobarevných roušek. Nově u nás naleznete dámské i pánské roušky v barvě Antracit (šedo-černá) a DarkBlue (temně modrá).

IMG_20201009_125745 IMG_20201009_130206

 

Pozornost si zaslouží i barevná variace v tmavě modrém vzoru připomínající hlubiny oceánu. I proto se jmenuje DeepOcean.

IMG_20201009_125150

 

Nano filtry SpurTEX do roušky s kapsou

Filtry

 

Výhody nano filtrů SpurTEX®

 • Extrémně hustá nanovlákenná membrána v nano filtru dokáže zachytit biologické hrozby jako viry, prach, alergeny nebo smog 
 • Jednorázové filtry jsou vyrobeny z třívrstvého vysoce účinného filtračního materiálu, který zajišťuje účinnou aktivní ochranu dýchacích orgánů především v oblasti záchytu ultra jemných částic o velikostech od 10 - 400 nm (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 - 150 nm)
 • Antivirové filtry s nanovláknem fungují na principu mechanické bariéry, nejsou zde použity žádné chemické látky
 • Nanovlákenná membrána použitá v nano filtru odpovídá filtrační kvalitativní třídě FFP2
 • Optimální ochranu poskytuje až 8 hodin, opotřebení filtru je závislé na intenzitě dýchání

Od dnešního dne můžete v našem e-shopu zakoupit balení po 10 ks nano filtrů SpurTEX® společně s bavlněnou rouškou. Můžete si vybrat z několika variant roušek ve velikostech dámských, pánských i dětských od 7-12 let.

 

Nano_rouška

Výstava roušek v Národním muzeu

narodni-muzeum

Držíme spolu

"V historické budově Národního muzea jsem připravila malou výstavu roušek, ale mnohem více se jich snažím sbírat a uchovat pro další generaci. Vaše rouška SPEEDY SuperDry mne zaujala netradičním střihem a funkčností..." Tímto dopisem nás před pár dny oslovila paní kurátorka sbírky novodobé módy a textilu Národního muzea v Praze a je to pro nás obrovská pocta! Nikdy jsme si nepomysleli, že se naším počinem zapíšeme do historie a upřímně to ani nebyl náš záměr.
 
Smyslem naší práce bylo vytvořit roušky, pro české občany do té doby nezvyklé ochranné pomůcky, které budou v první řadě chránit zdraví člověka i jeho okolí a zároveň budou pohodlné při nošení. Chtěli jsme vytvořit roušky, za které se jejich nositelé nemusí stydět, ba naopak se v nich mohou cítit přirozeně a podtrhnout svůj módní styl. Na základě vašich dopisů můžeme svědomitě říci, že se nám podařilo naši misi naplnit a to je pro nás tou největší odměnou!
 
Rádi s vámi sdílíme příběh vzniku roušky SPEEDY SuperDry a budete-li v Praze, určitě navštivte výstavu roušek: https://www.nm.cz/program/vystavy/drzime-spolu
 
Rouška SPEEDY SuperDry vznikla na základě modelu SPEEDY, kterým jsme v době koronaviru a povinnosti nosit venku roušku chtěli nabídnout praktické řešení především pro sportovce a fyzicky aktivní lidi, ať už v zaměstnání (řidiči, kurýři) či ve volném čase. Svým střihem a propojením roušky s šátkem, pomocí kterého lze roušku upevnit i vázáním za krkem, odolá i náročnějším pohybům. Rouška drží na obličeji v jakékoli poloze těla i při změnách poloh, typicky u sportů jako běh, jízda na kole, cvičení na sportovištích, jóga apod.
 
Zároveň pomocí upevnění šátkem za krkem lze roušku pohodlně sundat z nosu a úst, aniž by bylo nutné ji sundat zcela. Umožňuje i tzv. pohotovostní nošení, kdy si lze roušku nasadit jen v nezbytných situacích při kontaktu s dalšími lidmi, zatímco při individuálním sportování či jízdě v autě může být rouška z obličeje sundaná.
 
Vzhledem k ochraně zdraví dochází k minimálnímu kontaktu s rouškou rukama. Na základě testování roušky našimi zákazníky jsme zjistili, že při větším pohybu rouška rychleji zvlhne a tím snižuje svoji ochrannou funkci. Z toho důvodu jsme se zaměřili na vhodnější materiál, který při zvlhnutí rychleji uschne. Tím vznikla SPEEDY SuperDry - jedná se o viskózu s elastanem. Kromě uvedené funkce je tento materiál i více prodyšný, lehký, velmi příjemný na kůži a při nošení člověk nemá pocit, že ho rouška jakkoli omezuje. Naopak, díky anatomickému tvaru se přizpůsobí obličeji a člověk se v ní může cítit příjemně.
 
Vytvořili jsme několik barevných variant a díky tomu rouška našla oblibu i u nesportovců, významně u dam všech věkových kategorií i u dětí od 6 let. Kromě funkčnosti, ochrany a praktičnosti se stala i designovým doplňkem oblečení.
 
Na základě naší žádosti ze dne 2.4.2020 byla rouška SPEEDY zapsána jako chráněný průmyslový vzor u Úřadu průmyslového vlastnictví, čímž je chráněno její designérské řešení.
 
Výsledky testování roušky SPEEDY

Před zařazením roušky 1_logo_speedy do prodeje jsme ji nechali otestovat u 2 lidí nezávisle na sobě. Záměrně jsme jim nedávali žádné instrukce, co konkrétně mají hodnotit, abychom je neovlivňovali. Zajímalo nás především, jak rouška obstojí při vytrvalostních sportovních činnostech jako je cyklistika, běh nebo náročné zaměstnání vyžadující několikahodinovou fyzickou aktivitu. S jejich souhlasem vám přinášíme jejich autentické recenze.

 

Jana testovala roušku při 20 km jízdě na kole a 5 km běhu:

Jana_speedy_test_1

"Rouška pěkně sedí a obepíná obličej, nic netahá a nehýbe se při sportu. Jak ji doma nasadím, nemám potřebu ji během sportu nijak upravovat. Rovněž šňůrky za ušima jsou příjemné, nedřou a ani po 3 hodinách nošení jsem je necítila. Dýchání pod rouškou je super - když jsem dříve měla respirátor nebo jednorázovou roušku, měla jsem pocit, že se udusím. Vzhledem k materiálu, ze kterého je vaše rouška ušitá, se mi dýchalo super. Jen včera, když jsem šla nazpět asi v 8:30 hod. ráno, kdy bylo venku ještě vlhko a chladněji, byla rouška zevnitř navlhlá, jak se srážel můj dech s nižší venkovní teplotou. Když jsem byla běhat dnes odpoledne a venku bylo kolem 20 stupňů, tak se to nestalo. Myslím, že materiál roušky je komfortní i do vyšších teplot. Jinak velká spokojenost s vaší rouškou."

 

Filip testoval roušku při náročné práci kurýra:

IMG_20200422_162845

"Roušku jsem používal při práci kurýra po dobu 8 hodin. Po celou dobu jsem měl roušku nasazenou a zavázanou za krkem. Pouze v autě při řízení jsem roušku sundával z uší a shrnoval ji pod bradu. Opětovné nasazování na obličej a za uši bylo příjemné a rychlé. Při klidové tepovce jsem neměl problém přes roušku normálně dýchat, ale při zátěži už byly ty dvě vrstvy dost znát. Při běhání do pater jsem roušku sundával z jednoho ucha, aby se mi dostávalo více vzduchu ze strany. Překvapilo mě, že použitá dvojitá látka vlhla podstatně méně ve srovnání s jinými rouškami, které používám. Zpracování je opravdu precizní, tam není co vytknout. Střih je také super. Je to s přehledem nejlepší rouška, kterou mám."

 

Speedy

Píše o nás LifeStyleBrno

lls

Blogerka Tereza z Brna píše články o módě, kráse a dobrém jídle v Brně. Přináší zajímavé tipy, recenze a doporučení na různá místa, zážitky, ale i obchody a širokou oblast služeb. Co napsala o nás a našich rouškách, co ji překvapilo a jak hodnotí roušky pro děti? To si můžete přečíst na jejím blogu: www.lifestylebrno.cz

 

Roušky SPEAK a CITY jsme vyztužili drátkem

chlupate_dratky_aa

 

Nově jsme do našich roušek SPEAK a CITY všili drátek, který umožní vytvarovat roušku podle nosu. Díky vyztužení drátkem rouška dobře přiléhá k obličeji, při vydechování vzduch neuniká pod horním okrajem roušky a minimalizuje se tak zamlžení brýlí.

Jedná se o modelovací / dekorační chlupatý drátek s ohnutými konci, abychom co nejvíce snížili riziko případného poranění. Přesto dbejte vyšší opatrnosti při nasazování a sundávání roušky.

 

Nahoru
11 položek celkem