Novinky

Bylinné čaje posílí imunitu

Horké letní dny skončily a přichází podzim, s ním i doba horkých nápojů, které zahřejí naše tělo. Bylinky a čaje by v tomto období měly být součástí našeho pitného režimu. Nejenže navodí příjemnou podzimní atmosféru, ale jejich blahodárné účinky pocítíme na celém těle.

johannis-herbs-5938315_1280 

 

Bylinné čaje chutnají i léčí

...proto jsme se rozhodli zařadit do našeho sortimentu bylinky a bylinné čaje pro děti i dospělé. Speciálně vybrané směsi navíc posílí vaši imunitu tou nejpřirozenější cestou, pomohou vám od příznaků nachlazení, zlepší náladu či pomohou usnout.

198_radostne-chvile

Věříme, že vám budou nejen chutnat a vonět, ale také přispějí k vaší relaxaci a ozdravení!

Jirka_a_Honza

 

 

 

Letní akce

Pro letní sezónu jsme pro vás připravili několik akcí, které vám zpříjemní nakupování v našem e-shopu!

Letní akce 2021

 

Ukončené akce

Podpořte váš imunitní systém vitamínem C Premium

(27.7. - 25.8.2021) Kvalitní respirátor a časté mytí rukou vás pomohou chránit před vnějšími viry a infekcemi, avšak pro silnou imunitu je nezbytné pečovat o své zdraví především po vnitřní stránce. K posílení imunity neodmyslitelně patří i správný přísun vitamínů a minerálů. Vitamín C kromě udržování normální funkce imunitního systému a tvorbě kolagenu v těle přispívá i k normální psychické činnosti a snížení únavy či vyčerpání. V rámci letní akce od nás obdržíte 250 g vitamínu C Premium od české značky Allnature - stačí nakoupit v našem e-shopu zboží v hodnotě alespoň 550,- Kč (bez ceny za dopravu a dobírku) a "čtvrt kila céčka" je vaše :)

Dárek vitamín C Premium (mobil)

 

Testování nové řady respirátorů

(31.5. - 11.6.2021) Jako první jsme na základě rozeslaného newsletteru a přihlášených zájemců o testování nové řady respirátorů Balerina FFP3 zaslali respirátor pouze za cenu dopravného s žádostí o zaslání zpětné vazby na jeho vlastnosti při používání. Vaše zkušenosti nyní vyhodnocujeme a brzy je uveřejníme v samostatném článku.

Balerina FFP3 Test zdarma

 

Dezinfekční gel na ruce zdarma ke každé objednávce

(12.6. - 7.7.2021) Na přelomu června a července jsme ke každé vaší objednávce přidali cestovní dezinfekční gel na ruce Biofresh Protect se stříbrnou a růžovou vodou. Stříbrná voda zabraňuje rozmnožování bakterií a virů a zároveň pomáhá udržovat správné PH pokožky. Růžová voda má antialergické a zjemňující účinky, tonizuje a vyhlazuje pokožku.

Dárek Biofresh Protect

3+1 zdarma s dopravou do Zásilkovny za 35,- Kč

Od 11.7. do 25.7.2021 probíhala akce 3+1 ZDARMA, v rámci které od nás zdarma obdržíte 1 ks respirátoru Balerina FFP2 ke každé objednávce se zakoupením alespoň 3 balení respirátorů Balerina FFP2 nebo FFP3. Akce se vztahuje na nákup jakýchkoli balení respirátorů či jejich kombinací bez ohledu na velikost či barevný vzor. Navíc jsme v rámci této akce snížili cenu za dopravu do Zásilkovny na 35,- Kč pro objednávky do 999,- Kč. Nad 999,- Kč stále platí doprava do Zásilkovny zdarma.

Akce 3+1 zdarma

 

Přejeme vám hezké slunečné léto ve zdraví a pohodě!

Jirka_a_Honza

 

Barevné respirátory FFP2

Kvalita je u nás vždy na prvním místě. Lokální výroba, funkčnost a účinnost společně se stylovým vzhledem respirátoru jsou zcela v souladu s našimi hodnotami. To jsou důvody, proč jsme hrdými partnery českých výrobců nanovlákenných respirátorů, kteří patří ke špičce ve svém oboru. V neposlední řadě nás spojuje i společenská odpovědnost a lidský přístup k zákazníkům, flexibilita a inovativnost ve výrobě.

 

Co je české, to je nejen hezké, ale i kvalitní

CzechRepublic

Balerina patří mezi největší inovátory ve výrobě respirátorů

Nejen, že přichází s originálními barevnými modely, ale dokáže rychle reagovat na potřeby zákazníků. Jako jediná na trhu dosud vyrábí respirátory ve 3 velikostech, z toho dvě dětské přizpůsobené předškolnímu a školnímu věku. Vzhled jejich respirátorů hraje významnou roli a je hlavním poznávacím znamením, avšak technologie materiálu poskytuje jednu z nejvyšších filtračních účinností. Nabízíme je v mnoha barevných provedeních a jejich nabídku průběžně obměňujeme.

 

Dětské respirátory nově ve 2 velikostech

 

Pro děti ve věku od cca 4-8 let:

Krabí_dětská 

Zamilovaná_dětská

 

Pro děti ve věku od cca 9-12 let:

Kapky_deště_M 

Nadšený_sportovec_dětská

 

Balerina Collection - sestavili jsme pro vás 10 nových kolekcí (od 21.5.2021)

 

Black Collection  

Love Collection 

Na všechny kolekce pro děti i dospělé se můžete podívat ZDE

 

Respirátory BreaSafe jsou specifické svým ergonomickým tvarem a unikátní patentovanou nanomembránou

Jejich vzhled působí elegantním dojmem. Velikost L je vhodná i pro mužné obličeje s vousy. Při správném zacházení a péči výrobce deklaruje možnost používání respirátoru až 10 dní bez ztráty filtrační účinnosti.

Nabízíme je v černé a nově i béžové variantě.

Breasafe-community-mask-ffp2-béžový 

 

Respirátory SpurTex patří mezi nejlépe hodnocené české respirátory v testování filtrační účinnosti

Často jsou používány lékaři a zdravotníky. Byly prvními respirátory, které se nám dostaly do rukou a byli jsme překvapeni jejich lehkostí a měkkostí.

Nabízíme je v balení po 3 ks nebo 5 ks a nově i v černé variantě ve velikosti M a L:

Respirátor_Spurtex (5) 

 

Všechny výše uvedené respirátory máme osobně vyzkoušené

Doporučujeme je všem, pro koho jsou při volbě respirátoru podstatné tyto vlastnosti:

 • jsou vyrobené v Česku a z českých materiálů
 • obsahují nanovlákennou membránu s prokázanou filtrační účinností
 • jsou nezávisle testované a certifikované dle platných EU norem
 • poskytují vysoký komfort při jejich nošení - jsou lehké, měkké a prodyšné
 • při správné péči jsou opakovaně použitelné bez významné ztráty účinnosti

 

Věříme, že si vyberete ten správný pro vás!

Jirka_a_Honza

Spona k respirátorům

Nastavitelná spona na roušku / respirátor

1616508587571

Silikonová spona je praktický doplněk při dlouhodobém nošení roušky či respirátoru, protože zmírňuje tlak gumiček za ušima. Gumičky jednoduše uchytíte za sloty, kterými je spona opatřena na obou koncích. Spona je vyrobena z hypoalergenního silikonu, který je měkký, lehký a pružný. Proto je vhodným doplňkem i pro vaše děti. Rozměry spony jsou 16,5 x 2 cm a v případě potřeby lze její délku zkrátit zastřižením. Nabízíme ji ve 3 barevných variantách.

 

Kolekce NAŠE ČESKO

1609429664956 

Milujeme naši zemi se vším dobrým i méně dobrým, co v ní zažíváme. Je to náš domov, naše vlast. Říká se, že jsme my Češi často nespokojení a někdy vidíme překážky tam, kde při bližším pohledu nejsou. Přesto se v nejtěžších chvílích dokážeme bez váhání semknout jako jedna rodina a respektovat jeden druhého. Vyslechli jsme v uplynulém roce spoustu příběhů a víme, že si umíme navzájem vyjít vstříc, podporovat se, držet spolu. Chovat k sobě vzájemnou úctu a být vděční za blízkost a sounáležitost. I proto jsme hrdí, že žijeme v malé zemi společně s lidmi s velkým srdcem. 

Kolekce Naše Česko symbolizuje hrdého Čecha, který se cítí být součástí velkého českého národa.

Udržitelná móda

harvesting-1822477_1920

Co pro nás znamená udržitelná móda?

Udržitelná móda je životní styl a je věcí volby. Záleží nám na prostředí, ve kterém žijeme i na lidech, se kterými v něm žijeme. Rádi pracujeme s rozmyslem a hlubším smyslem. Cítíme odpovědnost vůči sobě, lidem i životnímu prostředí. Chceme vám přinášet takové výrobky, které jsou užitečné, hodnotné, z kvalitního materiálu. Při vytváření našich výrobků dbáme na pečlivý výběr materiálů z ekologických zdrojů i na to, aby jejich výroba měla co nejmenší dopad na životní prostředí. Do naší nabídky nově zařazujeme roušky z bio bavlny opatřené certifikátem GOTS a připravujeme další novinky s ohledem na ekologický postoj k životu.

Co se mění pro vás?

 • příležitost zakoupit si roušky z certifikované bio bavlny
 • balení v ekologických a snadno recyklovatelných obalech
 • nefiremním zákazníkům zasílání dokladů k objednávkám pouze v elektronické formě
 • používání dalších přírodních materiálů šetrných k našemu prostředí

 

Díky respektování řemesla, podporování talentu, férovému odměňování práce a času lidí, kteří oblečení vyrábějí z materiálů z ekologických zdrojů pro vás můžeme s vědomou radostí vytvářet kvalitní a nadčasové výrobky s minimálním dopadem na životní prostředí.

 

Děkujeme, že jste s námi!

Jirka_a_Honza

Podzimní kolekce roušek
Rouška s nákrčníkem EASE

 

Originální, funkční, praktická, pohodlná. To je zcela nová EASE!

IMG_20201101_023511

 

Specifikací roušky EASE je snadné nasazování přes hlavu + za uši. Díky pečlivě vybraným materiálům máte pocit lehkosti a pohodlnosti při mluvení i pohybu. Tam, kde není nutné mít nasazenou roušku, si ponecháte pouze nákrčník, který může plnit funkci elegantního šátku nebo ochrany krku v chladném počasí.

Proč si vybrat EASE?

 • pečlivě vybrané materiály zajistí pocit lehkosti a prodyšnosti při nošení roušky
 • originální střih roušky je anatomický a pohodlný při mluvení i zvýšeném pohybu
 • umožňuje pohotovostní nošení - rychlé sundání a nasazení roušky při ponechání nákrčníku kolem krku
 • různé barevné varianty zdůrazní elegantní či sportovní vzhled roušky
 • vyberete si ze 3 velikostí a 5 barevných variant >> PROHLÉDNOUT V E-SHOPU

 

Kolekce roušek JOURNAL

IMG_20201009_164716

 

Černobílou klasiku netřeba představovat. Látka, pro jejíž vzor jsme ji pojmenovali Journal, nás oslovila nejen svým vzhledem, ale především kvalitou a na dotyk velice příjemným materiálem (viskóza s elastanem). Roušky jsme otestovali venku i uvnitř při běžné pracovní činnosti, pohybové aktivitě, mluvení i při nasazených brýlích. Výsledek? Ani nevíte, že ji máte!

Ušili jsme ji pro vás ve variantách SPORT, ACTION, SPEEDY a EASE.

 

Nové barevné modely roušek

 

Vyslyšeli jsme vaše přání o doplnění jednobarevných roušek. Nově u nás naleznete dámské i pánské roušky v barvě Antracit (šedo-černá) a DarkBlue (temně modrá).

IMG_20201009_125745 IMG_20201009_130206

 

Pozornost si zaslouží i barevná variace v tmavě modrém vzoru připomínající hlubiny oceánu. I proto se jmenuje DeepOcean.

IMG_20201009_125150

 

Nano filtry SpurTEX do roušky s kapsou

Filtry

 

Výhody nano filtrů SpurTEX®

 • Extrémně hustá nanovlákenná membrána v nano filtru dokáže zachytit biologické hrozby jako viry, prach, alergeny nebo smog 
 • Jednorázové filtry jsou vyrobeny z třívrstvého vysoce účinného filtračního materiálu, který zajišťuje účinnou aktivní ochranu dýchacích orgánů především v oblasti záchytu ultra jemných částic o velikostech od 10 - 400 nm (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 - 150 nm)
 • Antivirové filtry s nanovláknem fungují na principu mechanické bariéry, nejsou zde použity žádné chemické látky
 • Nanovlákenná membrána použitá v nano filtru odpovídá filtrační kvalitativní třídě FFP2
 • Optimální ochranu poskytuje až 8 hodin, opotřebení filtru je závislé na intenzitě dýchání

Od dnešního dne můžete v našem e-shopu zakoupit balení po 10 ks nano filtrů SpurTEX® společně s bavlněnou rouškou. Můžete si vybrat z několika variant roušek ve velikostech dámských, pánských i dětských od 7-12 let.

 

Nano_rouška

Výstava roušek v Národním muzeu

narodni-muzeum

Držíme spolu

"V historické budově Národního muzea jsem připravila malou výstavu roušek, ale mnohem více se jich snažím sbírat a uchovat pro další generaci. Vaše rouška SPEEDY SuperDry mne zaujala netradičním střihem a funkčností..." Tímto dopisem nás před pár dny oslovila paní kurátorka sbírky novodobé módy a textilu Národního muzea v Praze a je to pro nás obrovská pocta! Nikdy jsme si nepomysleli, že se naším počinem zapíšeme do historie a upřímně to ani nebyl náš záměr.
 
Smyslem naší práce bylo vytvořit roušky, pro české občany do té doby nezvyklé ochranné pomůcky, které budou v první řadě chránit zdraví člověka i jeho okolí a zároveň budou pohodlné při nošení. Chtěli jsme vytvořit roušky, za které se jejich nositelé nemusí stydět, ba naopak se v nich mohou cítit přirozeně a podtrhnout svůj módní styl. Na základě vašich dopisů můžeme svědomitě říci, že se nám podařilo naši misi naplnit a to je pro nás tou největší odměnou!
 
Rádi s vámi sdílíme příběh vzniku roušky SPEEDY SuperDry a budete-li v Praze, určitě navštivte výstavu roušek: https://www.nm.cz/program/vystavy/drzime-spolu
 
Rouška SPEEDY SuperDry vznikla na základě modelu SPEEDY, kterým jsme v době koronaviru a povinnosti nosit venku roušku chtěli nabídnout praktické řešení především pro sportovce a fyzicky aktivní lidi, ať už v zaměstnání (řidiči, kurýři) či ve volném čase. Svým střihem a propojením roušky s šátkem, pomocí kterého lze roušku upevnit i vázáním za krkem, odolá i náročnějším pohybům. Rouška drží na obličeji v jakékoli poloze těla i při změnách poloh, typicky u sportů jako běh, jízda na kole, cvičení na sportovištích, jóga apod.
 
Zároveň pomocí upevnění šátkem za krkem lze roušku pohodlně sundat z nosu a úst, aniž by bylo nutné ji sundat zcela. Umožňuje i tzv. pohotovostní nošení, kdy si lze roušku nasadit jen v nezbytných situacích při kontaktu s dalšími lidmi, zatímco při individuálním sportování či jízdě v autě může být rouška z obličeje sundaná.
 
Vzhledem k ochraně zdraví dochází k minimálnímu kontaktu s rouškou rukama. Na základě testování roušky našimi zákazníky jsme zjistili, že při větším pohybu rouška rychleji zvlhne a tím snižuje svoji ochrannou funkci. Z toho důvodu jsme se zaměřili na vhodnější materiál, který při zvlhnutí rychleji uschne. Tím vznikla SPEEDY SuperDry - jedná se o viskózu s elastanem. Kromě uvedené funkce je tento materiál i více prodyšný, lehký, velmi příjemný na kůži a při nošení člověk nemá pocit, že ho rouška jakkoli omezuje. Naopak, díky anatomickému tvaru se přizpůsobí obličeji a člověk se v ní může cítit příjemně.
 
Vytvořili jsme několik barevných variant a díky tomu rouška našla oblibu i u nesportovců, významně u dam všech věkových kategorií i u dětí od 6 let. Kromě funkčnosti, ochrany a praktičnosti se stala i designovým doplňkem oblečení.
 
Na základě naší žádosti ze dne 2.4.2020 byla rouška SPEEDY zapsána jako chráněný průmyslový vzor u Úřadu průmyslového vlastnictví, čímž je chráněno její designérské řešení.
 
Výsledky testování roušky SPEEDY

Před zařazením roušky 1_logo_speedy do prodeje jsme ji nechali otestovat u 2 lidí nezávisle na sobě. Záměrně jsme jim nedávali žádné instrukce, co konkrétně mají hodnotit, abychom je neovlivňovali. Zajímalo nás především, jak rouška obstojí při vytrvalostních sportovních činnostech jako je cyklistika, běh nebo náročné zaměstnání vyžadující několikahodinovou fyzickou aktivitu. S jejich souhlasem vám přinášíme jejich autentické recenze.

 

Jana testovala roušku při 20 km jízdě na kole a 5 km běhu:

Jana_speedy_test_1

"Rouška pěkně sedí a obepíná obličej, nic netahá a nehýbe se při sportu. Jak ji doma nasadím, nemám potřebu ji během sportu nijak upravovat. Rovněž šňůrky za ušima jsou příjemné, nedřou a ani po 3 hodinách nošení jsem je necítila. Dýchání pod rouškou je super - když jsem dříve měla respirátor nebo jednorázovou roušku, měla jsem pocit, že se udusím. Vzhledem k materiálu, ze kterého je vaše rouška ušitá, se mi dýchalo super. Jen včera, když jsem šla nazpět asi v 8:30 hod. ráno, kdy bylo venku ještě vlhko a chladněji, byla rouška zevnitř navlhlá, jak se srážel můj dech s nižší venkovní teplotou. Když jsem byla běhat dnes odpoledne a venku bylo kolem 20 stupňů, tak se to nestalo. Myslím, že materiál roušky je komfortní i do vyšších teplot. Jinak velká spokojenost s vaší rouškou."

 

Filip testoval roušku při náročné práci kurýra:

IMG_20200422_162845

"Roušku jsem používal při práci kurýra po dobu 8 hodin. Po celou dobu jsem měl roušku nasazenou a zavázanou za krkem. Pouze v autě při řízení jsem roušku sundával z uší a shrnoval ji pod bradu. Opětovné nasazování na obličej a za uši bylo příjemné a rychlé. Při klidové tepovce jsem neměl problém přes roušku normálně dýchat, ale při zátěži už byly ty dvě vrstvy dost znát. Při běhání do pater jsem roušku sundával z jednoho ucha, aby se mi dostávalo více vzduchu ze strany. Překvapilo mě, že použitá dvojitá látka vlhla podstatně méně ve srovnání s jinými rouškami, které používám. Zpracování je opravdu precizní, tam není co vytknout. Střih je také super. Je to s přehledem nejlepší rouška, kterou mám."

 

Speedy

Nahoru
13 položek celkem