Novinky

Nano filtry SpurTEX do roušky s kapsou

 

Spurtex_10ks

 

Výhody nano filtrů SpurTEX®

  • Extrémně hustá nanovlákenná membrána v nano filtru dokáže zachytit biologické hrozby jako viry, prach, alergeny nebo smog 
  • Jednorázové filtry jsou vyrobeny z třívrstvého vysoce účinného filtračního materiálu, který zajišťuje účinnou aktivní ochranu dýchacích orgánů především v oblasti záchytu ultra jemných částic o velikostech od 10 - 400 nm (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 - 150 nm)
  • Antivirové filtry s nanovláknem fungují na principu mechanické bariéry, nejsou zde použity žádné chemické látky
  • Nanovlákenná membrána použitá v nano filtru odpovídá filtrační kvalitativní třídě FFP2
  • Optimální ochranu poskytuje až 8 hodin, opotřebení filtru je závislé na intenzitě dýchání

 

Od dnešního dne můžete v našem e-shopu zakoupit balení po 10 ks nano filtrů SpurTEX® společně s bavlněnou rouškou. Můžete si vybrat z několika variant roušek ve velikostech dámských, pánských i dětských od 7-12 let.

 

>> Prohlédnout modely roušek

 

Výstava roušek v Národním muzeu

narodni-muzeum

Držíme spolu

 
"V historické budově Národního muzea jsem připravila malou výstavu roušek, ale mnohem více se jich snažím sbírat a uchovat pro další generaci. Vaše rouška SPEEDY SuperDry mne zaujala netradičním střihem a funkčností..." Tímto dopisem nás před pár dny oslovila paní kurátorka sbírky novodobé módy a textilu Národního muzea v Praze a je to pro nás obrovská pocta! Nikdy jsme si nepomysleli, že se naším počinem zapíšeme do historie a upřímně to ani nebyl náš záměr.
 
Smyslem naší práce bylo vytvořit roušky, pro české občany do té doby nezvyklé ochranné pomůcky, které budou v první řadě chránit zdraví člověka i jeho okolí a zároveň budou pohodlné při nošení. Chtěli jsme vytvořit roušky, za které se jejich nositelé nemusí stydět, ba naopak se v nich mohou cítit přirozeně a podtrhnout svůj módní styl. Na základě vašich dopisů můžeme svědomitě říci, že se nám podařilo naši misi naplnit a to je pro nás tou největší odměnou!
 
Rádi s vámi sdílíme příběh vzniku roušky SPEEDY SuperDry a budete-li v Praze, určitě navštivte výstavu roušek: https://www.nm.cz/program/vystavy/drzime-spolu
 
Rouška SPEEDY SuperDry vznikla na základě modelu SPEEDY, kterým jsme v době koronaviru a povinnosti nosit venku roušku chtěli nabídnout praktické řešení především pro sportovce a fyzicky aktivní lidi, ať už v zaměstnání (řidiči, kurýři) či ve volném čase. Svým střihem a propojením roušky s šátkem, pomocí kterého lze roušku upevnit i vázáním za krkem, odolá i náročnějším pohybům. Rouška drží na obličeji v jakékoli poloze těla i při změnách poloh, typicky u sportů jako běh, jízda na kole, cvičení na sportovištích, jóga apod. Zároveň pomocí upevnění šátkem za krkem lze roušku pohodlně sundat z nosu a úst, aniž by bylo nutné ji sundat zcela. Umožňuje i tzv. pohotovostní nošení, kdy si lze roušku nasadit jen v nezbytných situacích při kontaktu s dalšími lidmi, zatímco při individuálním sportování či jízdě v autě může být rouška z obličeje sundaná. Vzhledem k ochraně zdraví dochází k minimálnímu kontaktu s rouškou rukama. Na základě testování roušky našimi zákazníky jsme zjistili, že při větším pohybu rouška rychleji zvlhne a tím snižuje svoji ochrannou funkci. Z toho důvodu jsme se zaměřili na vhodnější materiál, který při zvlhnutí rychleji uschne. Tím vznikla SPEEDY SuperDry, jedná se o viskózu s elastanem. Kromě uvedené funkce je tento materiál i více prodyšný, lehký, velmi příjemný na kůži a při nošení člověk nemá pocit, že ho rouška jakkoli omezuje. Naopak, díky anatomickému tvaru se přizpůsobí obličeji a člověk se v ní může cítit příjemně. Vytvořili jsme několik barevných variant a díky tomu rouška našla oblibu i u nesportovců, významně u dam všech věkových kategorií i u dětí od 6 let. Kromě funkčnosti, ochrany a praktičnosti se stala i designovým doplňkem oblečení. Na základě naší žádosti ze dne 2.4.2020 byla rouška SPEEDY zapsána jako chráněný průmyslový vzor u Úřadu průmyslového vlastnictví, čímž je chráněno její designérské řešení.
 
Výsledky testování roušky SPEEDY

 

Před zařazením roušky 1_logo_speedy do prodeje jsme ji nechali otestovat u 2 lidí nezávisle na sobě. Záměrně jsme jim nedávali žádné instrukce, co konkrétně mají hodnotit, abychom je neovlivňovali. Zajímalo nás především, jak rouška obstojí při vytrvalostních sportovních činnostech jako je cyklistika, běh nebo náročné zaměstnání vyžadující několikahodinovou fyzickou aktivitu. S jejich souhlasem vám přinášíme jejich autentické recenze.

 

Jana testovala roušku při 20 km jízdě na kole a 5 km běhu:

Jana_speedy_test_1

"Rouška pěkně sedí a obepíná obličej, nic netahá a nehýbe se při sportu. Jak ji doma nasadím, nemám potřebu ji během sportu nijak upravovat. Rovněž šňůrky za ušima jsou příjemné, nedřou a ani po 3 hodinách nošení jsem je necítila. Dýchání pod rouškou je super - když jsem dříve měla respirátor nebo jednorázovou roušku, měla jsem pocit, že se udusím. Vzhledem k materiálu, ze kterého je vaše rouška ušitá, se mi dýchalo super. Jen včera, když jsem šla nazpět asi v 8:30 hod. ráno, kdy bylo venku ještě vlhko a chladněji, byla rouška zevnitř navlhlá, jak se srážel můj dech s nižší venkovní teplotou. Když jsem byla běhat dnes odpoledne a venku bylo kolem 20 stupňů, tak se to nestalo. Myslím, že materiál roušky je komfortní i do vyšších teplot. Jinak velká spokojenost s vaší rouškou."

 

Filip testoval roušku při náročné práci kurýra:

IMG_20200422_162845

"Roušku jsem používal při práci kurýra po dobu 8 hodin. Po celou dobu jsem měl roušku nasazenou a zavázanou za krkem. Pouze v autě při řízení jsem roušku sundával z uší a shrnoval ji pod bradu. Opětovné nasazování na obličej a za uši bylo příjemné a rychlé. Při klidové tepovce jsem neměl problém přes roušku normálně dýchat, ale při zátěži už byly ty dvě vrstvy dost znát. Při běhání do pater jsem roušku sundával z jednoho ucha, aby se mi dostávalo více vzduchu ze strany. Překvapilo mě, že použitá dvojitá látka vlhla podstatně méně ve srovnání s jinými rouškami, které používám. Zpracování je opravdu precizní, tam není co vytknout. Střih je také super. Je to s přehledem nejlepší rouška, kterou mám."

 

Detailní vlastnosti roušky 1_logo_speedy si můžete přečíst ZDE

 

Píše o nás LifeStyleBrno

lls

 

Blogerka Tereza z Brna píše články o módě, kráse a dobrém jídle v Brně. Přináší zajímavé tipy, recenze a doporučení na různá místa, zážitky, ale i obchody a širokou oblast služeb. Co napsala o nás a našich rouškách, co ji překvapilo a jak hodnotí roušky pro děti? To si můžete přečíst na jejím blogu: www.lifestylebrno.cz

 

Není mýdlo jako mýdlo

 

Pokud jste poblíž umyvadla, vždy sáhněte raději po mýdlu

Jakýkoliv druh mýdla bude vždy lepší volbou než dezinfekce. Mýdlo dokáže smýt bakterie a viry, které jsou ještě silnější než koronavirus. Celý proces ale vyžaduje určitý čas, proto se doporučuje minimálně 20 sekund mytí rukou. Kůže je vrásčitá a mýdlo tak potřebuje nějakou dobu, aby se dostalo do všech záhybů a dostatečně se vypořádalo s veškerými částicemi viru. 

Pokud nejste poblíž umyvadla, může být dezinfekce s min. 60% alkoholu velmi účinná. Její účinnost ale mohou snižovat zpocené nebo mokré ruce. 

Díky svému chemickému složení je zkrátka jakékoli mýdlo proti virům dostatečně efektivní, pokud mu dáte dostatek času.

 

Přírodní mýdlo Angelic jako DÁREK k vašemu nákupu

Protože věříme v účinnost mýdla, jsme "nature friendly" a podporujeme české výrobce, rozhodli jsme se k vašemu nákupu přidat přírodní mýdlový fondant v hodnotě 94,- Kč zdarma. Stačí nakoupit nad 799,- Kč a společně se zakoupeným zbožím od nás obdržíte tento úžasně voňavý dárek!

Mýdlový fondant měsíček s meduňkou 105 g

Angelic_fondant_mm_01

Přírodní ručně vyráběné mýdlo s výtažky z tajemného měsíčku a jemné meduňky opečuje suchou pokožku, úspěšně zápasí s ekzémy, akné a nechává mizet i mílie. Krásná vůně zklidní dech.

Složení: Aqua, Sodium Palmate, Glycerin, Sodium Cocoate, Alcohol, Melissa Officinalis Oil, Calendula Officinalis Flower, CI 14720, CI 19140, CI 42090.

Angelic Mocná příroda je značka z Čech, která ctí pravidla z přírody. Její produkty jsou poctivě a pečlivě vybranou kombinací olejů a bylin, blahodárných pro tělo i smysly. Nechte se unést jejich příjemnou texturou, konzistencí i vůní. Všechny produkty jsou vyráběny v ČR a v žádném procesu výroby nejsou testovány na zvířatech, pouze na hodných lidech.

 

Mýdlo vám automaticky přibalíme k objednávce nad 799,- Kč.

Nabídka byla ukončena 13.4.2020 v 19:45 hod.

 

Roušky SPEAK a CITY jsme vyztužili drátkem

chlupate_dratky_aa

Vážení zákazníci,

nově jsme do našich roušek SPEAK a CITY všili drátek, který umožní vytvarovat roušku podle nosu. Díky vyztužení drátkem rouška dobře přiléhá k obličeji, při vydechování vzduch neuniká pod horním okrajem roušky a minimalizuje se tak zamlžení brýlí.

Jedná se o modelovací / dekorační chlupatý drátek s ohnutými konci, abychom co nejvíce snížili riziko případného poranění. Přesto dbejte vyšší opatrnosti při nasazování a sundávání roušky.

 

Pomáháme potřebným. Pomáhejte s námi!

 

dekujeme_pomahate

Jsme součástí společnosti, vůči které vnímáme odpovědnost. Máme v sobě nastavené, že lidé si mají pomáhat. Nezištně a neúčelově. Obzvlášť těm, kdo naši pomoc skutečně potřebují. Proto je přirozenou součástí našeho projektu spolupráce s neziskovým sektorem. I díky vám, našim zákazníkům, můžeme pomáhat ještě více.

Za každý váš nákup v množství alespoň 5 ks roušek věnujeme 1 ks roušky do dobročinné sbírky pro neziskové nebo příspěvkové organizace, jako jsou domovy pro seniory, dětské domovy, zdravotně znevýhodnění apod.

Děkujeme, že jste s námi!

 

7 položek celkem