Výsledky testování roušky SPEEDY

Před zařazením roušky 1_logo_speedy do prodeje jsme ji nechali otestovat u 2 lidí nezávisle na sobě. Záměrně jsme jim nedávali žádné instrukce, co konkrétně mají hodnotit, abychom je neovlivňovali. Zajímalo nás především, jak rouška obstojí při vytrvalostních sportovních činnostech jako je cyklistika, běh nebo náročné zaměstnání vyžadující několikahodinovou fyzickou aktivitu. S jejich souhlasem vám přinášíme jejich autentické recenze.

 

Jana testovala roušku při 20 km jízdě na kole a 5 km běhu:

Jana_speedy_test_1

"Rouška pěkně sedí a obepíná obličej, nic netahá a nehýbe se při sportu. Jak ji doma nasadím, nemám potřebu ji během sportu nijak upravovat. Rovněž šňůrky za ušima jsou příjemné, nedřou a ani po 3 hodinách nošení jsem je necítila. Dýchání pod rouškou je super - když jsem dříve měla respirátor nebo jednorázovou roušku, měla jsem pocit, že se udusím. Vzhledem k materiálu, ze kterého je vaše rouška ušitá, se mi dýchalo super. Jen včera, když jsem šla nazpět asi v 8:30 hod. ráno, kdy bylo venku ještě vlhko a chladněji, byla rouška zevnitř navlhlá, jak se srážel můj dech s nižší venkovní teplotou. Když jsem byla běhat dnes odpoledne a venku bylo kolem 20 stupňů, tak se to nestalo. Myslím, že materiál roušky je komfortní i do vyšších teplot. Jinak velká spokojenost s vaší rouškou."

 

Filip testoval roušku při náročné práci kurýra:

IMG_20200422_162845

"Roušku jsem používal při práci kurýra po dobu 8 hodin. Po celou dobu jsem měl roušku nasazenou a zavázanou za krkem. Pouze v autě při řízení jsem roušku sundával z uší a shrnoval ji pod bradu. Opětovné nasazování na obličej a za uši bylo příjemné a rychlé. Při klidové tepovce jsem neměl problém přes roušku normálně dýchat, ale při zátěži už byly ty dvě vrstvy dost znát. Při běhání do pater jsem roušku sundával z jednoho ucha, aby se mi dostávalo více vzduchu ze strany. Překvapilo mě, že použitá dvojitá látka vlhla podstatně méně ve srovnání s jinými rouškami, které používám. Zpracování je opravdu precizní, tam není co vytknout. Střih je také super. Je to s přehledem nejlepší rouška, kterou mám."

 

Speedy